Bagażniki samochodowe – przydatne wyposażenie

Jeśli ktoś wybiera się na wakacje to jedną z rzeczy, która może być mu potrzebna z całą pewnością będą bagażniki samochodowe. Dzięki ich zastosowaniu można zabrać ze sobą rower czy też po prostu zwiększyć pojemność swojego samochodu, co jest przydatne zwłaszcza w przypadku aut niemających zbyt dużego bagażnika. Poniżej prezentujemy bagażniki samochodowe różnych rodzajów, które dostępne są do kupienia dla osób korzystających z aut.

Belki dachowe

Przede wszystkim, aby zamontować bagażnik dachowy, trzeba dobrać odpowiednie belki dachowe. Największy problem jest z ich dopasowaniem, ponieważ różne modele aut mają różne gniazda mocujące. Na rynku można znaleźć uniwersalne belki, jednak to rozwiązuje problem tylko w części problemów. W przypadku gdy auto wyposażone jest w relingi, to trochę ułatwia, jednak nie rozwiązuje wszystkich problemów.

Na co zwrócić uwagę?

Decydując się na bagażniki dachowe, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jeśli ma się auto z bagażnikiem otwieranym w górę, to zbyt długi box może ograniczać możliwości otwarcia bagażnika, co powoduje, że dotarcie do środka auta będzie utrudnione. Dodatkowo jeżeli ma się wysokie auto to lepiej wybrać boxy otwierane z obu stron. Inną kwestią poza boxami są bagażniki rowerowe. Dostępne są zarówno bagażniki samochodowe na dach, jak również do zamontowania na hak holowniczy. Na rynku dostępne są bagażniki samochodowe przystosowane do przewożenia od 2 do 4 rowerów. Odpowiedni wybór bagażnika jest naprawdę bardzo istotny. Zawsze warto zwrócić uwagę na komfort z jego użytkowania oraz jakość wykonania. Oczywiście decydując się na bagażnik montowany do haka, trzeba dokupić także dodatkową tablicę rejestracyjną. Tylko dzięki wybraniu odpowiedniego bagażnika można przewieźć rowery czy też inne rzeczy w wygodnej formie.