Filtry Vestfrost

Filtry Vestfrost to temat techniczny, które pojawia się w momencie, gdy nabywamy oczyszczacz. Celem tego artykułu jest podsumowanie ważnych punktów dotyczących tematu wyboru odpowiedniego filtra do oczyszczacza powietrza.

Filtracja powietrza jest zyskującym na popularności sposobem na ochronę przed zanieczyszczeniami i konsekwencjami przebywania pośród alergenów unoszących się w powietrzu. Chociaż miliony ludzi ma problemy z oddychaniem, jest też wielu, którzy cieszą się dobrym zdrowiem pomimo zanieczyszczeń środowiska.

Ze względu na fakt tego, że tradycyjne systemy HVAC są trudne w montażu, to coraz więcej osób wybiera oczyszczacze powietrza. Kolejnym powodem, dla którego tak się dzieje jest to, że oczyszczacze powietrza zużywają od 50% do 75% mniej energii niż ich tradycyjne odpowiedniki, zapewniając jednocześnie takie same lub lepsze rezultaty.

Kupując oczyszczacz powietrza musimy pamiętać o jego wyposażeniu w filtr. Filtry Vestfrost są to kompleksowe rozwiązania, które posiadają wiele funkcji w jednym. Przede wszystkim posiadają one warstwę wstępną, które zapobiegają przemieszczaniu się sierści, włosów i kurzu. Zaraz pod nim znajduje się warstwa HEPA H13, która redukuje liczbę pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10. Dla zwiększenia skuteczności producenci wyposażyli te rozwiązania takie jak filtry węgla aktywnego – pozwalają pozbyć się substancji z dymu tytoniowego, nieprzyjemnych zapachów, a nawet gazów takich jak benzen.

Vestfrost jako jeden z wiodących producentów oczyszczaczy powietrza, dostarcza dokładnych informacji na temat konstrukcji, rozmiaru i wagi swoich produktów. W zależności od modelu oczyszczaczy powietrza, należy dobierać inny – dedykowany filtr.