Jak malować podłogi w garażu?

Garaż jest miejscem przede wszystkim użytkowym. Jego główną funkcją jest oczywiście przechowywanie auta, jednak wielu miłośników motoryzacji w garażu aranżuje również swoje małe królestwo, w którym majsterkują przy aucie i spędzają wolny czas. Podłoga w garażu musi być nie tylko odporna na uszkodzenia, lecz takz bezproblemowo znosić duże obciążenia. Podpowiadamy, jak i czym pomalować podłogę w garażu.   

Podłoga z żywicy epoksydowej  

Jednym z najbardziej popularnych i wytrzymałych tworzyw dostępnych na rynku, który chętnie wykorzystuje się obecnie na przykład w budynkach przemysłowych, jest żywica epoksydowa. Rzeczywiście materiał ten pozwala na bardzo szerokie zastosowanie, jest trwała, solidna i wygląda bardzo estetycznie. Epoksydowa farba podłogowa to doskonałe rozwiązanie do garażu. Jest to produkt dostosowany do użytku w miejscach o dużym natężeniu ruchu, dzięki czemu jest odporny na ścieranie i pęknięcia. Doskonale znosi także duże ciężary, więc bez problemu utrzyma masę Twojego auta, a także innych przechowywanych w garażu przedmiotów, mebli i sprzętów. Farby epoksydowe są stosowane między innymi w zakładach przemysłowych, fabrykach, magazynach i warsztatach samochodowych. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także chemiczne. Taka farba tworzy na podłodze estetycznie wyglądającą, równą, błyszczącą i, co ważna, antypoślizgową powłokę.   

Jakie powierzchnie i materiały można malować?   

Nie każda posadzka w garażu nadaje się do malowania. Choć zastosowanie epoksydowej farby do podłóg to w garażu strzał w dziesiątkę, nie zawsze jest on możliwy od zaraz. Tego rodzaju farby przystosowane są do użytku na podłogach betonowych. Poradzą sobie także na kostce brukowej czy innego rodzaju nierównej powierzchni betonowej, ponieważ te preparaty posiadają właściwości uszczelniające i samopoziomujące. Żywica epoksydowa wypełni więc drobne nierówności czy pęknięcia w strukturze posadzki i sprawi, że będzie ona idealnie gładka i równa. Dla podwozia samochodu, a także kondycji opon, bardzo ważne jest podłoże, po jakim jeździ auto. Dzięki dobrej jakości podłodze w garażu możesz zapewnić swoim czterem kółkom idealne warunki.   

Czym malować podłogę w garażu?   

Do nakładania farby epoksydowej najlepiej sprawdzi się zwykły wałek malarski na teleskopowym kiju. Takie narzędzie jest w stanie rozprowadzić równą, cienką warstwę produktu po całej powierzchni, nie zostawia smug, a także pozwala na komfortową pracę. Malując podłogę przy użyciu pędzla możesz nabawić się bólu kolan i kręgosłupa. Teleskopowym wałkiem malarskim bez problemu pomalujesz podłogę w garażu z pozycji stojącej, bez obciążania pleców i stawów. Pędzlem możesz domalować trudno dostępne zakamarki, kąty i wąskie, ciasne przestrzenie, do których wałek nie ma dostępu.

Materiał Partnera

Zdj. główne: Alex Lvrs/unsplash.com