Konsola ze szkła? Otóż tak

Wydawałoby się, że czas konsol już minął. Ten znany mebel miał swoje pięć minut na przełomie XVIII i XIX wieku. Wydawałoby się, że dzisiaj nie może mieć już żadnego specyficznego zastosowania. Wszystko co przebrzmiałe musi przecież m odejść. Nic bardziej mylnego. Istnieją rzeczy ponadczasowe, niczym piękno pierwszych promieni słońca wpadających przez okno. Oko, przy którym stoi stary mebel w nowym wydaniu. Oto konsola szklana glamour.

Konsola ze szkła – nowe, a ze starą duszą

Tak, stare meble z czasów upudrowanych peruk i królów doczekały się nowego oblicza. Niegdyś eleganckie, teraz są również dopasowane do nowych sposobów stylizacji wnętrz. Dobrym przykładem jest właśnie konsola szklana glamour. Konstrukcja mebla ogólnie nie zmieniła się od tych dwustu lat. Nadal jest to mały stolik przystawiany do ściany, zazwyczaj między oknami. Ciągle też służy do postawienia na nim lustra, bądź zegara. Teraz jednak zrobiony może być z metalu i szkła. To nadaje mu nowoczesnego charakteru, jeszcze bardziej filigranowego odbioru. Nie jest to rzecz jasna jedyne rozwiązanie. Obecnie stosuje się również połączenie drewna oraz stali, przy bardziej loftowych konsolach. Niemniej, nadal jest to przeszłość i przyszłość zwieńczona w jednym miejscu.

Konsola szklana glamour, czy może inna?

Jest wiele opcji do wyboru. Jednak szklana konsola to pomysł wart przemyślenia. Dlaczego? Ze względu na piękno zawarte w idei delikatnego mebla ze szkła. Konsole zazwyczaj stawiano między oknami. To powodowało, że miały naturalny kontakt ze światłem. Światło i szkło zaś się lubią. Tak jak powinno się polubić z konsolami.