Laserowe zamykanie naczynek Lublin

Zabiegi kosmetyczne coraz częściej posiadają dwojakie znaczenie. Pierwsze z nich daje efekty wizualne i kosmetyczne. Jednak nie tylko. Ówcześnie wiele działa n spełnia również rolę zdrowotną czy terapeutyczną. Jednym z tego rodzaju działań jest laserowe zamykanie naczynek. Czym jest zabieg? W jakim celu jest wykonywany? Na czym polega i jakie daje efekty?

Laserowe zamykanie naczynek Lublin – cechy zabiegu

Różnego rodzaju przebarwienia na twarzy, czerwone plamy czy niedoskonałości pojawiające się na ciele mogą być efektem otwierania się naczynek krwionośnych. Problem ten ma podłoże zarówno kosmetyczne, jak i medyczne, a jego rozwiązaniem jest odpowiednio dobrany zabieg. Laserowe zamykanie naczynek Lublin to propozycja dla tych, u których na twarzy pojawiły się tzw. pajęczaki, będące skutkiem np. zbyt dużego i częstego nasłonecznienia, częstego spożywania kawy, herbaty i alkoholu lub braku snu czy nadmiernego stresu. To właśnie najczęściej te czynniki powodują poszerzanie sie średnicy naczyń krwionośnych.

Laserowe zamykanie naczynek Lublin oferuje swoim klientom zabiegi bezbolesne i bezinwazyjne, do których wykorzystywany jest najlepszej jakości sprzęt – laser IPL, VPL, czy specjalne elektrody. Dzięki działaniu wiązki światła o odpowiednio ustawionej częstotliwości możliwe jest dostanie się wgłęb naczynia i jego zamknięcie. Całkowite efekty widoczne są po 2-6 tygodniach – w zależności od miejsca, które zostało poddane tym działaniom.

Jak postępować po zabiegu?

Decydując się na zabieg, warto mieć na uwadze kilka ważnych aspektów. Jednym z nich jest pielęgnacja skóry bezpośrednio po laseroterapii. Najważniejsze zalecenia to:

  • smarowanie ciała kremem z filtrem UV,
  • unikanie ekspozycji na słońce,
  • rezygnacja z odwiedzin w solarium czy saunie,
  • unikanie gorących, długotrwałych kąpieli,
  • odpowiednia pielęgnacja skóry i rezygnacja z nakładania makijażu ( jeśli zabieg wykonywany był na twarz) przez pierwszy tydzień, itp.