Odsysacze do wiórów metalowych

Odsysacze do wiórków metalowych stanowią wysokowydajne urządzenie, które zbiera wióry znajdujące się w okolicach maszyny. Wióry metalowe powstają podczas pracy cięcia aluminiowych profili czy też innych, kolorowych metali. Ten niebezpieczny czynnik może negatywnie wpływać na ludzkie zdrowie. Warto zatem zainwestować w odpowiednią maszynę, dzięki której będzie można efektywnie pozbyć się wszelkich ubocznych produktów i jednocześnie oczyścić swoje stanowisko w pracy.

Odsysacze do wiórów metalowych – działanie

Odsysacze do wiórów metalowych działają w ten sposób, że stosują one specjalny i zamontowany w nich system separacji wraz ze zbiornikiem pośrednim, który jest wyposażony w perforację ścian. Istotne jest to, iż zarówno moc, jak i wymiary danego urządzenia zawsze dostosowuje się do indywidualnych potrzeb.

Odsysacze do wiórów metalowych – zastosowanie

Odsysacze do wiórów metalowych można podłączyć do maszyn wtedy, kiedy powstaje zbyt duża ilość wytwarzanych wiórów. Te urządzenia znajdują różnorodne zastosowanie, spośród którego można wskazać m.in. na: stoły szlifierskie i spawalnicze bądź przy tarczowych, taśmowych albo stołowych szlifierkach.

W odsysaczu do wiórów metalowych jest zamontowany zbiornik, do którego zbierają się odpady. W ich skład wchodzą również wymienialne filtry. Obsługa tej maszyny jest bardzo łatwa. Odsysacz występuje na specjalnie stabilnej obudowie. Dzięki temu, że jest ono mobilne to jest ono niezwykle dostępne dla każdego pracownika. Urządzenie nie zajmuje zbytnio dużo miejsca. Kółka transportowe sprawiają, że można odsysacz bezpiecznie transportować w inne miejsce.