olejki CBD

Olej konopny jest substancją, która powstaje z rośliny zwanej konopią siewną. Często odmiana ta jest myloną z popularną konopią indyjską tzw. marihuaną. Natomiast konopia siewna nie posiada związku chemicznego THC, który znajduje się w marihuanie i jest odpowiedzialny za halucynacje. Olej ten chwilę po tłoczeniu ma wyróżniający się ciemnozielony kolor a jego zapach i smak są również charakterystyczne, przez innych przyrównywane do rukoli bądź szpinaku natomiast jeszcze inni czują w nim orzechowy posmak. Sprawdź https://www.konopiecbd.com.pl/kategoria/olejki-cbd

Wyróżnia się jego dwa rodzaje:

-z nasion konopi,

-z kwiatostanu.

Olej konopny posiada wiele cennych wartości dzięki czemu może znaleźć szerokie zastosowanie w medycynie, kosmetyce, a nawet w gotowaniu.

W medycynie:

-działa moczopędnie,

-obniża poziom cholesterolu,

-wspiera pracę nerek oraz wątroby,

-poskramia objawy napięcia przedmiesiączkowego,

-wykazuje działanie przeciwzapalne w organizmie,

-pomaga przeciwdziałać chorobom układu trawiennego, krążenia oraz kostnego,

-wspomaga sen i działa uspokajająco,

-pozytywnie wpływa na odporność organizmu zwiększając ją.

W kosmetyce:

-odżywia skórę, włosy i paznokcie,

-wspomaga walkę z trądzikiem,

-nawilża i zmiękcza skórę oraz poprawia jej koloryt,

-zabezpiecza skórę przed promieniowaniem UV,

-działa łagodząco na wszelkie zmiany skórne.

Olej konopny posiada skład bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe omega -3 i omega 6, minerały typu: żelazo, cynk, fosfor, magnez, wapń, siarka oraz witaminy A, B1, B2, B3, B6, C, D, E. Dzięki temu warto jest włączyć go do swojej diety np. w postaci dressingu do sałatki, na jego podstawie można wykonać również pesto z bazylii lub pomidorów, pasztety warzywne i wiele więcej. Ważne jest jednak to, aby pamiętać, iż olej ten nie może być wykorzystywany do smażenia czy pieczenia, ponieważ w wysokiej temperaturze traci swoje właściwości. Dlatego najlepiej sprawdza się on stosowany na zimno, ponieważ jego nietypowy i charakterystyczny smak podkreśla oraz wydobywa walory smakowe potraw stanowiąc do nich świetny dodatek.