Piasek kinetyczny – czy jest dobrym prezentem dla dziecka?

Piasek kinetyczny to jeden z najpopularniejszych pomysłów na prezent dla dzieci w różnym wieku. Ma wiele zalet i sprzyja rozwojowi dziecka, dlatego też może być alternatywą dla spędzania czasu przed tabletem czy telewizorem. Co ważne, wystarczy nieco wyobraźni, by zapewnił rozrywkę nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

Piasek kinetyczny – co to jest?

Są rodzice, którzy nie wiedzą czym jest piasek kinetyczny – najwyższy czas nadrobić zaległości. W jego składzie można znaleźć naturalne ziarna piasku wraz ze specjalnym polimerem, który sprawia, że piasek nigdy nie wysycha i ma plastyczną konsystencję. Można zostawić go na wierzchu lub w zamknięciu bez obaw, że straci swoje właściwości. Dotykając piasku kinetycznego można mieć wrażenie, że przesypuje się on przez ręce, jednocześnie można z niego tworzyć budowle podobnie jak z plasteliny. Polimer jest w pełni bezpieczny dla dzieci i nie powoduje reakcji alergicznych. Sprawia, że piasek nie brudzi rąk i można go łatwo usunąć z dywanu czy wykładziny, a to jest ogromną zaletą dla rodziców. Na rynku można znaleźć “klasyczną” wersję piasku kinetycznego, jak i nieco ulepszone – kolorowe czy nawet brokatowe.

Piasek kinetyczny – jakie ma zalety?

Piasek kinetyczny https://erli.pl/plastyczne-piasek-kinetyczny,1733 nadaje się do zabawy dla dzieci od 2 roku życia. Pozwala na stworzenie bezpiecznej piaskownicy w domu – wystarczy dokupić specjalny pojemnik, w którym można przechowywać piasek oraz tworzyć z niego różnorodne formy. Dzieci uwielbiające zabawy ze zwykłym piaskiem na pewno będą zachwycone. Zabawa z piaskiem kinetycznym to nie tylko rozrywka – lepienie i ugniatanie wycisza i pozwala się dziecku zrelaksować. Podczas zabawy jest ono spokojniejsze, musi skupić się na wykonywanej czynności. Zapewnia świetne ćwiczenia motoryczne – piasek można ugniatać, wałkować, dociskać czy nawet chodzić po nim stopami.

Jak kupić dobry piasek kinetyczny?

Zakup piasku kinetycznego to wydatek około kilkudziesięciu złotych. Opakowanie powinno mieć wagę 2-5 kilogramów – taka ilość niezbędna jest do swobodnego budowania. Warto wybierać zestaw, w którym znajduje się nie tylko klasyczny piasek, ale również wersja kolorowa. Jeszcze ciekawsze są zestawy z akcesoriami – wałeczkami, foremkami czy specjalnymi pojemnikami, które pełnią funkcję mini-piaskownicy. Należy zwracać uwagę na to, by produkt był faktycznie piaskiem kinetycznym – powinien być oryginalnie zapakowany, na opakowaniu można wówczas znaleźć informację na temat składu produktu. Piasek jest dostępny w sklepach z zabawkami, księgarniach, można go kupić również poprzez sklepy internetowe – wówczas można wyszukać ofertę z najlepszą ceną.