PROGRAMY DO OBLICZEŃ KONSTRUKCJI BUDOWLANYCH

Programy do obliczeń konstrukcji budowlanych obsługujące technologię BIM są teraz bardzo popularne. Ogromne możliwości, jakie daje modelowanie informacji o budownictwie zachęca inżynierów – konstruktorów do poznawania nowych technik. Zarówno zasady zbrojenia elementów żelbetowych, jak i innych elementów muszą ze sobą współgrać.

Narzędzie BIM to program do obliczeń konstrukcji, który umożliwia swobodną wymianę danych i współpracę zespołów reprezentowanych przez różnych ekspertów. Cyfrowy zapis fizycznych i funkcjonalnych właściwości obiektu budowlanego zrewolucjonizował branżę. Eksperci z całego świata przyznają, że jest to najwłaściwszy kierunek pracy.

SCIA Engineering jest narzędziem do pracy BIM. Umożliwia modelowanie, analizę, projektowanie i opracowanie wyników w jednym programie. Jest to wyjątkowe na rynku. Żeby przekonać się, jak działają wszystkie opcje programu, wystarczy pobrać jego bezpłatną wersję testową, która będzie aktywna przez 30 dni.

Co sprawia, że dany program uznać możemy za dobry? Zwiększona wydajność pracy jego użytkowników czy automatyzacja procesów. Przykładem wszechstronnego narzędzia, spełniającego m.in. zasady zbrojenia elementów żelbetowych jest SCIA Engineer. Inżynierowie i konstruktorzy, którzy pracują w tym systemie podkreślają niemal niczym nieograniczone możliwości pracy.

Program do obliczeń konstrukcji przede wszystkim ma upraszczać wykonanie poszczególnych zadań, automatyzując pewne powtarzalne czynności. Rozwój technologii pozwala pracować szybciej i skuteczniej, co przekłada się na wzrost efektywności – niezależnie od tego czy chodzi o zasady zbrojenia elementów żelbetowych, czy innych konstrukcji.

Kolejny aspekt to wysoka precyzja, którą programy do obliczeń konstrukcji budowlanych muszą się charakteryzować. W budownictwie nie ma miejsca na pomyłki, a wszelkie zmiany muszą być wprowadzane szybko. Tylko tam można wyeliminować ryzyko kolizji. Jest to szczególnie ważne przy współpracujących ze sobą zespołach projektowych.