Przygotowanie do obsługi cięższych ładunków

Transport ciężkich ładunków, tzw. gabarytów to duże wyzwanie, nawet dla doświadczonych wykonawców. W jaki sposób podejść do problemu, żeby niczego nie uszkodzić, a jednocześnie przyśpieszyć pracę?

Jak się zabrać za tak poważne zadanie?

Obsługa ładunków gabarytowych wiąże się najczęściej z zastosowaniem ciężkiego sprzętu, w tym samochodów HDS, co pozwala na przemieszczenie materiałów w bezpiecznych warunkach, właściwie niezależnie od czynników atmosferycznych, czy lokalizacji. Taka obsługa ładunków gabarytowych sprawdzi się nawet na niewielkiej przestrzeni. Większość przedsiębiorstw zajmujących się podobnymi usługami posiada wysokie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Technologię przemieszczenia ciężkich ładunków dobiera się zawsze indywidualnie, pod konkretne zamówienie, więc trudno znaleźć szczegółowy cennik. Ładunki ciężkie to nawet całe linie produkcyjne, zaawansowane konstrukcje metalowe. Czasami ładunki trzeba podzielić na części, rozmontować w celu przemieszczenia na większe odległości, a to wiąże się z wynajęciem osób o specjalistycznych kwalifikacjach.

Odpowiedzialność i ubezpieczenie przede wszystkim

Przy bardziej skomplikowanych zamówieniach z przewozem gabarytów wymaga się nawet dopełnienia dodatkowych formalności, albo wyznaczenia optymalnych tras. Chodzi o to, aby ciężki pojazd nie zaszkodził drodze. Obsługa ładunków gabarytowych to usługa zdecydowanie specjalistyczna, wymagająca odpowiedzialnego podejścia organizacyjnego, a nawet prognozowania potencjalnych problemów pomiędzy punktem początkowym, a docelowym. Dzięki powyższym wskazówkom lepiej podejdziesz do zabezpieczenia ładunku gabarytowego.