Skuteczne sposoby na pozbycie się komarów z domu

 

 

Popularne metody zwalczania komarów w domu

Komary to owady, które nie tylko drażnią swoim bzyczeniem i ukąszeniami, ale mogą również przenosić choroby. Dlatego tak ważne jest, by pozbyć się ich z domu. Jednym ze skutecznych sposobów jest zastosowanie preparatów na bazie DEET. Substancja ta działa odstraszająco na komary i inne owady. Preparaty na bazie DEET można nabyć w postaci sprayu, żelu czy kremu. Zazwyczaj wystarczy je nałożyć na skórę, aby uchronić się przed ukąszeniami.

W sklepach dostępne są również urządzenia zwane odstraszaczami ultradźwiękowymi. Są one bezpieczne dla człowieka i zwierząt domowych, ale nieznośne dla komarów. Emitują dźwięki o częstotliwości, której owady te nie znoszą. To sprawia, że odlatują z danego miejsca. Warto zainwestować w takie urządzenie, jeśli problem komarów w domu jest szczególnie uciążliwy.

Naturalne metody na pozbycie się komarów

Jednak nie zawsze skorzystamy z chemicznych środków i urządzeń. Czasem wolimy zastosować naturalne metody. Jedną z nich jest wykorzystanie roślin odstraszających komary. Do takich należy na przykład pelargonia, lawenda czy cytryna. Wystarczy mieć je w domu lub na balkonie, a ich zapach odepchnie te małe wampiry.

Ciekawym rozwiązaniem jest także przygotowanie domowego odstraszacza komarów. Wymaga to nieco wysiłku, ale nie jest to skomplikowane. Wystarczy połączyć olejek z cytrynowej trawy z alkoholem etylowym i wodą. Taką miksturę następnie należy rozpylić po pomieszczeniach. Komary z pewnością nie będą przepadały za tym zapachem.

Profesjonalne usługi zwalczania komarów

W sytuacji, gdy problem jest naprawdę duży i żadne z powyższych rozwiązań nie przynosi oczekiwanych efektów, warto rozważyć skorzystanie z profesjonalnych usług deratyzacyjnych. Specjaliści z pewnością poradzą sobie z komarami w domu. Warto jednak pamiętać, że taka usługa kosztuje i zazwyczaj wymaga wydalenia z mieszkania na jakiś czas.

Ważne jest, aby pamiętać o regularnym przeglądzie stanu swojego domu i bacznie obserwować wszystkie zmiany. Czasami pojawienie się komarów może świadczyć o innych problemach, takich jak zbyt duża wilgotność powietrza w domu, co z kolei może prowadzić do pojawienia się pleśni. Zawsze warto skonsultować takie sytuacje ze specjalistami. https://inpest.pl/uslugi/odkomarzanie-i-zwalczanie-kleszczy/