VIRTUAL REALITY W ARCHITEKTURZE

Wirtualna rzeczywistość na stałe rozgościła się we wszystkich, znanych nam branżach i gałęziach przemysłu, a jej zastosowanie już dawno przestało się ograniczać jedynie do branży rozrywkowej – w której miała swoje początki. Architektura ze względu na swoją specyfikę i pracę na przestrzeni bardzo szybko znalazła miejsce dla VR w swoich progach. W jej ślady nieśmiało ruszyło budownictwo i logistyka, a teraz wszyscy czerpią z dobrodziejstwa, jakie niesie za sobą to podejście.

Coraz częściej słyszy się pojęcie program do renderowania. Wielu specjalistów, ale także osób niezwiązanych z projektowaniem, zastanawia się jakie dogodności niesie ze sobą takie oprogramowanie i czy rzeczywiście zasługuje ono na osobną definicję. Przede wszystkim pozwala stworzyć fotorealistyczne wizualizacje z modeli 3D oraz umożliwia zaawansowaną edycję materiałów i animacji. „Program do renderowania” to, najprościej mówiąc, kreowanie interaktywnych przestrzeni.

Virtual Reality w architekturze a silnik renderujący AutoCAD

Silnik renderujący AutoCAD zapewnia sprawny oraz szybki proces projektowy, dzięki czemu zleceniodawca może poznać realny efekt jeszcze przed rozpoczęciem prac. Co więcej, nie tylko widzi obraz, ale może się w niego „zanurzyć” oraz pozwolić sobie na interakcję ze znajdującymi się w nim elementami. Dzięki temu weryfikacja każdego aspektu projektu nie jest skomplikowanym procesem a dającym rzetelny ogląd na pracę specjalistów.

Ten powszechnie znany silnik renderujący pozwala na tworzenie niezwykle żywych wizualizacji, świadczących o wykonywaniu jakościowych oraz profesjonalnych usług przez firmę architektoniczną lub konkretnego specjalistę, które mogą również posłużyć jako oryginalna promocja. Stanowi to jeden z powodów, dzięki któremu Virtual Reality https://www.eyecad.pl/ w architekturze jest coraz bardziej doceniany i rozwijany.

Projektowanie w środowisku 3D możliwe jest dzięki silnikowi, który stanowi niezbędny komponent w procesie tworzenia. Silnik renderujący, wchodzący w skład programu do tworzenia projektów generuje realistyczny obraz, na którym znajdują się wszelkie niezbędne elementy, ale również te drugorzędne, które na pierwszy rzut oka nie są istotne, ale w połączeniu tworzą spójną oraz przekonującą wizualizację.