Blacha aluminium warszawa

Formowanie blachy może odbywać się przy pomocy dwóch metod: na zimno i na gorąco. Rodzaj formy jest zależny od jej grubości. Dziś poznać unikalne możliwości oba rodzaju obróbek. Zachęcamy do przeczytania notki informacyjnej.

Walcowanie na zimno

Zimnowalcowana Blacha aluminium warszawa jest wykorzystywana w przemyśle motoryzacyjnym. Zimna obróbka sprawdza się w obudowach do elektroniki. Blachy zimnowalcowane charakteryzują się cienką grubością. Poza grubościom warto podkreślić właściwości mechaniczne, a mianowicie ich trwałość. Blachy formowane na zimno pozwalają na uzyskanie gładkiej powierzchni. Dzięki temu Blacha aluminium warszawa może być wykorzystywana w przedmiotach codziennego użytku. Dużą popularnością blacharską cieszy się gładka taśma z blachy zimnowalcowanej.

Walcowanie na gorąco

Ma jedną, główną właściwość – nieograniczona obróbka termiczna. Blachy można formować poprzez spawanie.  Gorącowalcowana Blacha aluminium warszawa jest energooszczędna, co przekłada się na niższą cenę samej blachy. Podczas tego procesu plastyczność blachy jest nieco obniżona. Niższe jakości obróbki nie wpływają na popularność blachy. Nadal jest ona wykorzystywana do produkcji dachów, mostów czy pojazdów mechanicznych. Z uwagi na możliwość spawania blacha gorącowalcowana przydaje się przy budowanie statków, okrętów lub kontenerów.

Minusem blachy formowanej na gorąco jest jej grubość. Nie tak dawno grubość blachy wahała się w granicach 3 mm grubość. Dzisiejsze blachy są o połowę lżejsze. Ich grubość waha się w granicach 1,2 mm. Do blachy można dodać gorącowalcowane rury z dwoma wariantami: ze szwem lub bez szwu.