Jak działa lodówka w przyczepie kempingowej?

Nikt z nas nie wyobraża sobie udanego kempingu bez sprawnie działającej lodówki. Dzięki niej możemy zostać w naszym ulubionym miejscu nawet na kilka dni bez ryzyka, że zepsuje się nam zakupione pożywienie. Lodówki, w które wyposażane są przyczepy kempingowe, mogą działać przynajmniej w trzech różnych trybach. Zależy to od źródła energii, które w danym momencie mamy pod ręką. W ten sposób mamy możliwość używania jej praktycznie wszędzie, niezależnie czy jesteśmy na polu kempingowym czy też na łonie natury.

Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem zasilania lodówki w energię jest przyłącze 230 V, które posiada każda przyczepa kempingowa. Musimy jednak mieć dostęp do tego rodzaju napięcia, dlatego ta opcja działa dobrze jedynie na polach kempingowych lub namiotowych. Jeżeli nie ma możliwości podłączenia się do sieci energetycznej, pozostają nam jeszcze dwie możliwości. Pierwsza to uruchomienie lodówki z napięcia pokładowego 12 V, dostarczanego przez akumulatory. Trzeba jednak wiedzieć, że przyczepy kempingowe https://przyczepyhobby.pl/ nie mają zbyt dużych baterii, stąd też taka możliwość to do pewnego stopnia ostateczność. Dobrze jednak sprawuje się w czasie jazdy, gdy napięcie jest dostarczane z samochodu przez gniazdo przyczepy.

Ostatnim i najciekawszym sposobem jest korzystanie z butli gazowej. Lodówka przyczepy posiada bowiem układ działający na zasadzie podgrzewania i schładzania amoniaku, który jest czynnikiem chłodzącym dla lodówki. Jego podgrzanie przez płomień powoduje, że układ zaczyna pracować i w lodówce szybko mamy chłód. Na pełnej butli można schładzać pożywienie nawet przez tydzień.