Jakie kampery mamy do dyspozycji?

Przeglądając ofertę kamperów, możemy bardzo zdziwić się tym, że jest ich tyle do wyboru. Samochody kempingowe w obecnych czasach można podzielić na kilka grup. Warto poznać poszczególne rodzaje kamperów, aby wiedzieć jakie modele są do wyboru. Dzięki temu uda nam się wybrać ten model, który najbardziej będzie nam odpowiadał.

Pierwszy rodzaj, jeżeli chodzi o samochody kempingowe to alkowy. Dlaczego taka nazwa? Otóż łóżka do spania znajdują się w alkowie nad głową kierowcy. Nie są takie kampery zaliczane do najwygodniejszych, ale ze względu na cenę zaliczane są do popularnych. Na ogół tego rodzaju kampery przeznaczone są od dwóch do czterech osób. Idealne dla osób bez dzieci lub dla rodziny 2+2.

Samochody kempingowe https://cargo-group.pl/ półintegry cieszą się dużą popularnością. Wszystko przez to, że może na nich gościć pięć osób lub nawet więcej. Szerokość półintegry utrzymuje się w granicach 2,3 m. Długość tego samochodu bardzo często przekracza 7m, dlatego też niektórzy kierowcy boją się prowadzić samochód o takich dużych rozmiarach.

Samochody zintegrowane są najdroższe. Pozwalają na wygospodarowanie większej ilości przestrzeni, dlatego cena takich pojazdów jest znacznie droższa. Kolejny rodzaj to samochód kempingowy typu Van Conversion. Dedykowany dla maksymalnie czterech osób, może stać się mieszkaniem na kółkach na maksymalnie cztery tygodnie. Kampery typu California budowane są przez wiele popularnych marek, takich jak chociażby Toyota, Opel, Renault, itd. Na rynku można również otrzymać samochody na bazie pick-upów.