Jakie mamy rodzaje bram garażowych?

Większość osób, które mają samochód, chciałoby mieć własny garaż. Część osób garaże posiada, ale inne nie mają i spora część z nich planuje wybudowanie lub wynajęcie garażu. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, że garaż może być bardziej lub mniej funkcjonalny, a wiele odnośnie do tej funkcjonalności zależy od bramy garażowej.

Dlaczego brama garażowa jest tak istotna?

Niby prosta rzecz, ale może naprawdę wiele zmienić. Rodzajów bram garażowych mamy kilka. Dla przykładu mamy takie rozwiązania ja brama dwuskrzydłowa, brama garażowa uchylna, brama segmentowa oraz wiele innych rodzajów. Bramy te będą różnić się ceną, ale również ich funkcjonalność będzie różna. Dla przykładu brama dwuskrzydłowa zajmuje nam po otwarciu sporo miejsca na wjeździe, a dodatkowo sposób jej otwierania powoduje, że po niemal każdym opadzie śniegu w zimie, musimy odśnieżać podjazd, bo otwieranie skrzydeł bramy jest bardzo trudne, lub wręcz niemożliwe. Bramy dwuskrzydłowe są najtańsze, ale również najmniej funkcjonalne.

Jakie mamy alternatywy?

Brama garażowa uchylna bardzo często wydaje się najlepszym kompromisem. Jest droższa niż brama dwuskrzydłowa, ale zdecydowanie mniej funkcjonalna. Jest tańsza niż brama segmentowa jednak trudniej w niej zamontować napęd. Jak wspomnieliśmy brama garażowa uchylna, jest jednym z najlepszych kompromisów, z tego to powodu bramę garażową uchylną stosuje wielu właścicieli garaży. Do tego stopnia jest to popularne rozwiązanie, że wyparło ono nawet najtańsze bramy garażowe dwuskrzydłowe.