Kiedy postawić na profesjonalne ozonowanie pomieszczeń?

Ozonowanie pomieszczeń to czynność, po którą z racji na jej zalety zdrowotne i higieniczne, sięga dzisiaj coraz więcej osób. Proces ten wykorzystywać można zarówno w domach prywatnych, firmach, jak i zamkniętych przestrzeniach publicznych, które narażone są na różnego rodzaju zarazki, rozwijające się bakterie, grzyb, czy drobnoustroje. Czynność ta pozwala skutecznie dezynfekować pomieszczenia i to na poziomie o wiele głębszym niż tradycyjne sprzątanie przy użyciu środków chemicznych.

Skuteczne ozonowanie pomieszczeń eliminuje ryzyko rozprzestrzeniania się we wnętrzach groźnych dla zdrowia alergenów, zarazków, niepożądanych wirusów, ale i wspiera w usuwaniu z mieszkań zagrzybionych zapachu wilgoci, stęchlizny i towarzyszących im innych odorów. Profesjonalnie wykonuje się je przy użyciu specjalistycznego sprzętu bazującego na tlenie złożonym z trzech atomów, czyli po prostu na ozonie. Ozon ma szczególnie mocne, reaktywne właściwości i dlatego to właśnie jego używa się do neutralizowania zarazków, brzydkich zapachów i niewidocznych gołym okiem cząsteczek, które przesiąknięte są drobnoustrojami.

Ozonowanie pomieszczeń wykonuje się najczęściej tam, gdzie w nieruchomościach różnego przeznaczenia, pojawią się z biegiem latem uciążliwości zapachowe. Standardem jest ozonowanie starych kamienic, mieszkań wieloletnio wynajmowanych, zakładów produkcyjnych, hal magazynowych, ale i domów po zalaniach. Często również ozonuje się wnętrza, w których codziennie przebywa wiele osób: ośrodki zdrowia, przychodnie, firmowe poczekalnie, czyli wszystkie tego powierzchnie, które narażone są na nadmiar zarazków.