Najlepszy serwer? Tylko w chmurze!

Obecnie ciężko jest sobie wyobrazić firmę, która ie posiada własnej domeny internetowej, chociażby w najprostszej wersji. Współcześni Polacy poszukując dowolnych usługo przede wszystkim korzystają z internetu, dlatego bardzo ważne jest, aby w nim zaistnieć. Do prawidłowego działania witryny niezbędny jest serwer, coraz częściej wybierana jest jego wersja w chmurze.

Elastyczność

Na tle innych opcji serwery cloud są znacznie bardziej elastycznym rozwiązaniem, które pozwala na kontrolowanie wydatków poniesionych na usługę. Klient serwera może w każdej chwili zawiesić działanie infrastruktury i włączyć z powrotem w dowolnym momencie. Opcja jest chętnie wykorzystywana w godzinach zmniejszonego ruchu na stronie www, dzięki czemu można w ciągu roku oszczędzić naprawdę sporo pieniędzy.

Niezawodność

Wybierając serwer w chmurze mamy pewność, że nie zależnie od pory dnia czy nocy będziemy mieli dostęp do takich samych zasobów. Nie są one bowiem uzależnione od ruchu na stronach pozostałych klientów serwera, dlatego nie musimy się obawiać, że w czasie weekendu czy świąt nagle nasz sklep czy strona przestaną działać.

Skalowalność

W przeciwieństwie do serwerów dedykowanych czy VPS serwery cloud https://vmgen.pl/ zapewniają swoim użytkownikom skalowalność na najwyższym poziomie z możliwych. Bez względu na godzinę czy dzień tygodnia klient serwera może zwiększyć lub pomniejszyć jego moc, a także zmienić rozmiar używanej przestrzeni dyskowej. Opcja jest aktywowana automatycznie, zaledwie po kilku minutach, również w święta i w trakcie nocy.