Uwielbiasz modę i zmieniasz sukienki częściej niż powinnaś? Załóż trendy bloga!

Czy jesteś zapaloną fashionistką? Czy lubisz modę i nie przepuścisz żadnej okazji do zakupienia nowej sukienki? Założenie bloga modowego może być dla Ciebie świetnym pomysłem! Blogowanie o modzie brzmi jak idealne hobby lub lukratywna praca dodatkowa, prawda? Jednak może też stać się Twoim głównym źródłem dochodu, jeśli dobrze to rozegrasz.

Przede wszystkim jednak założenie bloga modowego jest naprawdę proste. Szczerze mówiąc, w dzisiejszych czasach każdy może założyć swojego bloga z niewielkimi wskazówkami ze strony ekspertów, którymi zaraz się podzielimy. Jeśli zastanawiasz się, jak założyć odnoszący sukcesy blog modowy, na którym będziesz prezentować swoje pomysły na sukienki i szałowe stylizacje, ten przewodnik jest dobrym początkiem. Po prostu wykonaj kilka poniższych kroków i baw się dobrze!

Dlaczego chcesz założyć bloga modowego?

Pomysł założenia bloga modowego musiał wpaść Ci do głowy, ponieważ naprawdę kochasz modę, prawda? Ale co to ma wspólnego z modą, którą się pasjonujesz? Czy chodzi o dzielenie się wskazówkami i trikami na temat znalezienia idealnej sukienki? A może chodzi o to, by ludzie wiedzieli o najnowszych trendach w modzie? Chcesz zostać wpływowym twórcą mody, który sprzedaje najlepsze produkty modowe? Twoja motywacja będzie miała duży wpływ, na styl prowadzenia bloga.

Ważne jest, aby zdecydować, czy chcesz, aby Twój blog modowy miał charakter informacyjny czy promocyjny i czy będziesz go używać do sprzedaży produktów. Po określeniu celu swojego bloga i przesłania, które chcesz przekazać, będziesz mieć jasny cel, który pomoże Ci zawęzić niszę.

Znajdź swoją niszę modową

Zdefiniowanie konkretnej niszy stanowi podstawę każdego sukcesu biznesowego, nie inaczej jeśli chodzi o bloga modowego. Dlaczego zdefiniowanie swojej niszy jest takie ważne? Znacznie łatwiej jest zbudować społeczność lojalnych czytelników, gdy wiesz, do kogo kierujesz swoje treści. Wskazując konkretną niszową grupę demograficzną, możesz:

  • tworzyć odpowiednie treści,
  • spełniać oczekiwania odbiorców docelowych.

Skoncentrowanie się na jednej niszy modowej może również pomóc zwiększyć lojalność wobec Twojego bloga, dlatego właśnie, jeśli w Twojej szafie dominują sukienki wszelkiej maści, nie porywaj się na modę ogólnie, ale pokaż to, w czym jesteś absolutną specjalistką.

Do kogo chcesz kierować treści na swoim blogu?

Mówiąc bardziej oficjalnie: zastanów się, jaki segment demograficzny Cię interesuje. Czy są jakieś grupy wiekowe, do których chciałbyś kierować swoje pomysły na stylizowanie sukienki? Zamierzasz zająć się modą high fashion, weselną, a może chodzi o casualowe sukienki każdą okazję? Wybór co najmniej jednego segmentu demograficznego pomoże Ci jeszcze bardziej zawęzić swoją niszę. Zobacz, jak to robi butik LaLaLa prowadząc swojego modowego bloga, gdzie można znaleźć nie tylko pomysły na sukienki i gotowe modowe inspiracje, ale wręcz po brzegi jest wypełniony najnowszymi trendami. To jasny komunikat, że porady stylistek, które się na nim znajdują są dedykowane do fashionistek i tych, które chcą nimi zostać.

Rodzaje blogów modowych

Istnieje wiele różnych typów blogów modowych. Zapoznanie się ze wszystkimi opcjami to kolejny świetny sposób na znalezienie realnego pomysłu na własnego bloga. Poniżej znajdziesz kilka najpopularniejszych typów do wyboru.

Ogólne blogi modowe

Możesz tworzyć dowolne treści, które Cię pasjonują. Może dawać sugestie dotyczące konkretnych strojów, opisywać trendy na wybiegu, dzielić się poradami dotyczącymi zakupów, opisywać swoje ulubione sukienki, udostępniać nowości ze świata mody i inspirujące zdjęcia stylowych gwiazd.

Blogi zakupowe

Jeśli zastanawiasz się, jak założyć blog modowy i zarabiać, uruchomienie bloga zakupowego może być świetnym pomysłem. Krótko mówiąc, blogerki które objęły ten kierunek sprzedają różne przedmioty związane z najnowszymi trendami w modzie. Te, które zdobywają prawdziwą popularność – tworzą atrakcyjne treści, aby generować więcej potencjalnych klientów i zwiększać sprzedaż. Dostają z butików darmowe sukienki, opisują je i jeśli uda się im swoich czytelników zainspirować do zakupu, mają z tego fajne profity.

Blogi dotyczące stylu osobistego

Jeśli masz genialne wyczucie mody, którym chciałbyś się podzielić ze światem, powinnaś rozważyć założenie bloga poświęconego stylowi osobistemu. Ten rodzaj bloga dotyczy właśnie tego, jakie lubisz nosić sukienki i z czym je łączysz. Możesz pokazywać na jego łamach sukienki w różnych odsłonach, dzieląc stylizacje na kategorie, takie jak na przykład:

  • codzienne,
  • biznesowe,
  • formalne,
  • vintage,
  • eleganckie,
  • wieczorowe.

Nie ma tutaj ograniczeń – jedynym, jakie powstaje jest Twoja modowa kreatywność. Jeśli jest niezmierzona – ten typ modowego bloga jest stworzony dla Ciebie.

Blogi o modzie celebrytów

Jak sama nazwa wskazuje, nie chodzi już o Twoje stroje, ale o to, na jakie sukienki decydują się gwiazdy z pierwszych stron gazet. Jeśli od dawna pasjonujesz się tym, jak się ubierają znane nazwiska – to coś dla Ciebie. Blogi modowe poświęcone gustom celebrytów również mogą mieć różny charakter. Możesz dzielić się migawkami kreacji z czerwonego dywanu, stylizacjami codziennymi, czy też jakąkolwiek inną formą, jaka wpadnie Ci na myśl.